Engures novads

VIDEO, FOTO: Stirnu buks lec Engures novadā!22-08-2016

Sestdien, 20. augustā Šlokenbekas muižā jau trešo reizi risinājās ainaviskais taku skriešanas seriāla „Stirnu buks”, pulcējot 1850 dalībniekus. Sezonas 5. posmā labākie no Engures novada sportistiem bija Mārtiņš Auziņš, kurš visgrūtākajā 31 km garā lūša distancē izcīnīja 7. vietu, bet sieviešu konkurencē šajā paša distancē Evijai Vatei 17. vieta (10. vieta savā vecuma grupā). Apsveicam!

 
Zīmīgi, ka pēc teju mēnesi ilgā lietus perioda nokrišņi bija mitējušies un tieši sacensību dienā - 20. augustā - sportistus atkal priecēja silti un saulaini laikapstākļi visas dienas garumā. Dažs labs no sacensību dalībniekiem jokoja, ka bija aizmirsis, kā izskatās saule, bet citi minēja Stirnu buku kā pozitīvu iespēju izrauties no Latvijai nomācošā Rio olimpisko spēļu fona.
 
 
LŪSIS: BĒRZIŅAM TRĪS NO TRĪS, KUZŅECOVA – IESKRĒJUSIES
 
Visgarākajā Lūša distancē (31 km) vīriešu konkurencē trešo uzvaru sezonā svinēja „Stirnu buka” čempions Kristaps Bērziņš (rez. 2:10:41). Startā Bērziņš aizskrēja kopā ar īsākās Stirnu buka distances līderiem Dmitriju Serjoginu un Andreju Dimitrijevu. 10. kilometrā trašu maršruti sadalījās un turpinājumā līdz finišam Bērziņš skrēja lepnā vientulībā un saudzīgā režīmā, beigās apdzenot citu distanču dalībniekus.
Mājinieks Mārtiņš Auziņš metas augšā Āžu kalna sprinta etapā
 
Divarpus minūtes aiz kuldīdznieka muguras palika Uldis Kļaviņš, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa talsinieks, sezonas līderis Gints Lūsis.
Bērziņam perfekta bilance, jo taku pazinējs triumfējis visos trīs posmos, kuros šosezon startējis  – Riekstukalnā, Gaujas senlejā un Āžu kalnā. Taču sezonas kopvērtējumā tam vairs nebūs nozīme, jo Bērziņš nākamajā posmā nepiedalīsies – līdz ar to izredzes cīnīties par uzvaru kopvērtējumā būs zudušas un kuldīdznieks būs nolicis čempiona pilnvaras.
 
 
Engures novada skriešanas čempionāta dalībnieks Nauris Rūdulis
uz goda pjedestāla trešā pakāpiena Stirnu bukā savā vecuma grupā
 
Sieviešu konkurencē Lūša distancē trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja Kristīne Kuzņecova (2:37:59). Garkalnes skrējēja finišā triumfēja pārliecinoši, ventspilnieci Lauru Čakli apsteidzot gandrīz par piecām minūtēm, lai gan līdz distances 16. km Čakle Kuzņecovai turējās līdzi pārredzamā attālumā. Acīmredzot ventspilniecei spēkus laupīja Āžu kalns – Čakle izcīnīja arī 2. vietu Kalnu karalienes sprinta etapā (jāpiezīmē, Kalnu karalienes sprinta etapā šoreiz triumfēja Evija Melberga ar četru sekunžu pārsvaru – rez. 1:13).
Ievērojami atpaliekot no līderēm, 3. vietu lūša distancē izcīnīja igauniete Kaidi Keira Kuka, uzvarētājai piekāpjoties par 21 minūti.  
 
Visi finišu sasniegušie saņēma skaistu piemiņas medaļu, maltīti un "enerģijas atjaunošanas paku",
un arī pārējiem viesiem tika pa veselīgam kārumam
 
STIRNU BUKS: SERJOGINS UN ULANOVA – NEAPTURAMI
 
Stirnu buka distancē (22 km) vīriešu konkurencē kārtējo reizi nepārspēts palika Dmitrijs Serjogins (1:27:59). Ieskaitot panākumu Lūša distancē iepriekšējā posmā Talsos, gludo distanču speciālistam šī bija jau ceturtā uzvara pēc kārtas! Serjogins par divām minūtēm apsteidza komandas biedru, LTV7 sporta ziņu seju Andreju Dmitrijevu un par četrarpus minūtēm – Kristapu Broku. Tāpat Serjogins negaidīti pārliecinoši – ar piecu sekunžu pārsvaru! – triumfēja arī Kalnu karaļa sprinta etapā (rez. 0:54)
Savukārt Engures novada skriešanas seriāla dalībnieks, tukumnieks Nauris Rūdulis izcīnīja 12. vietu, bet savas vecuma grupas ieskaitē kāpa uz goda pjedestāla - 3.vieta! 
 
"Panorāmas" laika ziņu diktors Toms Bricis lietu Āžu kalnā nebija prognozējis...
 
Sieviešu konkurencē Stirnu buka distancē pārliecinoši trešo uzvaru sezonā izcīnīja jūrmalniece Zanda Ulanova (1:45:02), kura tuvāko sekotāju apsteidza par nepilnām septiņām minūtēm. 2. vietā Iveta Pūpola, bet 3. vietā – Dace Banga.
 
ZAĶIS: JĀŅU DUELIS TURPINĀS, LŪSEI - PIEKTAIS PJEDESTĀLS
 
Zaķa distancē (12 km) vīriešu konkurencē tāpat kā iepriekšējā posmā cīņa par galveno balvu notika starp Jāni Gaili un Jāni Kūmu. Arī šoreiz nepārspēts palika Jānis Gailis (47:14), kurš Kūmu apsteidza par 52 sekundēm, atzīmējot trešo panākumu sezonā. Piekāpjoties uzvarētājam trīs minūtes, 3. vietā finišēja Anatolijs Oļiņajevs.
Sieviešu ieskaitē Zaķa distancē ārpus konkurences bija Ināra Lūse (57:31), kura ar četrarpus minūšu handikapu atgriezās uz uzvarētājas takas. Lūse šosezon visos posmos kāpusi uz pjedestāla un arī viņai šī bija trešā uzvara sezonā. Ārkārtīgi sīva cīņa izvērtās par 2.vietu – Ņina Kovala tikai par 2 sekundēm finišā apsteidza Danu Mačtamu.
 
Rimants Liepiņš un Domes priekšsēdētājs Gundars Važa - abi lielākie Āžu kalna vaļi,
uz kuru pleciem balstās Stirnu buka organizēšana mūsu pusē   
 
Sacensības notika arī Vāveres distancē un bērniem Susura distancēs (bez laika kontroles).
Pēc finiša aristokrātiskajā Šlokenbekas pils pagalmā sportistus priecēja ballīte ar muzikālajām apvienībām „Auļi” un „Dzelzs vilks”. 
 
UZVARĒTĀJU KOMENTĀRI
 
Kristaps Bērziņš, Lūša distances uzvarētājs: „Šī man bija vieglākā uzvara sezonā, jo trasē konkurentu man nebija – nestartēja nedz Andrejs Jesko, nedz Anatolijs Macuks. Pusi trases skrēju sacensību režīmā, otro pusi – treniņrežīmā, jo jutu, kam mans pārsvars ir pietiekami liels, lai es varētu atļauties tempu samazināt un netērēt lieki spēkus. Trase jau bija pazīstama un vairākas vietas atcerējos no pagājušā gada – neskatoties pulkstenī, jutu cik kilometri līdz finišam. Izskatās, ka šosezon par uzvaru kopvērtējumā necīnīšos, jo nākamajā posmā Mākoņkalnā nevarēšu piedalīties.”
 
Engures novada jaunatnes aktīviste Katerīna Stefanovska vecmeitu ballīti
atzīmēja ar draudzenēm startējot Vāveres distancē! 
 
Kristīne Kuzņecova, Lūša distances uzvarētāja: „Distancē jutos labi, man ļoti patika trase – tā bija interesanta: kalniņi, vietām stāvi kalni, tumšas meža taciņas. Šķita, ka starts sanāca jaudīgs. Drīz vien distancē aiz sevis nevienu vairs neredzēju. Taču 16. kilometrā aiz sevis ieraudzīju Lauru Čakli un sabijos, jo viņa bija pieskrējusi jau tik tuvu. Tādēļ distances turpinājumā uzņēmu nopietnāku tempu un mēģināju laisties. Nākamie mērķi man ir starts Valmieras maratonā un Stirnu buka 6. posms pie Rāznas ezera.”
 
Izrādās, arī Dzelzs Vilks ir Stirnu buks!
 
Kopvērtējums pēc notikušajiem 5 posmiem:: ŠEIT!
Nākamais posms 24. septembrī Mākoņkalnā pie Rāznas ezera. Nepalaid garām – Stirnu buks pirmoreiz lēks Latgalē! 
Info lapa:: ŠEIT!
 
Foto: Mareks Gaļinovskis, Ģirts Freijs
 
Visi foto ŠEIT
 

<< Atpakaļ