Engures novads

VIDEO: Stirnu buks ir lēcis Šlokenbekā!22-08-2018

Sestdien, 18. augustā Šlokenbekas muižā jau piekto reizi risinājās ainaviskais taku skriešanas seriāls „Stirnu buks”, pulcējot 3000 dalībnieku.

Sacensību dalībniekus un svētku viesus priecēja silti un saulaini laikapstākļi, taču lēnākie garo distanču dalībnieki finišā dabūja trūkties no pēkšņas, bet veldzējošas lietusgāzes, kuru pēc brīža atkal nomainīja saule. Muižas pagalmu iedzīvināja bagātīgs klāsts radošo darbnīcu, visas dienas garumā - mazie varēja līmēt, zīmēt, eksperimentēt un degustēt, uz skatuves svētku viesus izklaidēja brīvdabas mūzikls "Ceļojums apkārt zemeslodei", Jaunmārupes jauktais koris "Universum", Mārupes pamatskolas koris un Jaunmārupes tautas deju kolektīvs "Ozolēni", savukārt pēcpusdienā lielāko jautrību sita aizrautīgā rāpšanās pēc balvām umurkumurā. Par vakara muzikālo pārsteigumu Stirnu buka jubilejas ballītei parūpējās rokgrupa “Colt”, kas sirsnīgi norībināja visu Milzkalni.
 
Sezonas 5. posmā piedalījās daudzi Engures novada iedzīvotāji. Labākais no Engures novada sportistiem bija Mārtiņš Auziņš, kurš visgrūtākajā 31 km garā Lūša distancē izcīnīja augsto 6. vietu!
 
 
Savukārt 24 km garajā Stirnu buka distancē sieviešu konkurencē 47. vietā ierindojās Evija Vate.

14 km garajā Zaķa trasē sevi apliecināja Dace Tenberga no komandas „Engures Sportam”, izcīnot 40. vietu, šajā pašā distancē Smārdes sporta dzīves organizators Sandis Čilipāns ierindojās 203. pozīcijā. 
 
 
Kalnu karaļa sprinta etapā augšup Āža kalnā, ko veic gan Zaķi, Stirnu buki un Lūši, ātrākais no Engures novada iedzīvotājiem bija kādreizējais Engures Novada Ziņu redaktors Kristaps Zaļkalns, uzrādot 192. rezultātu.
 
 
Vāveres distancē visātrākā bija Engures vidusskolas sporta skolotāja Indra Krēgere ar 66. rezultātu, zīmīgi, ka trasē devās arī 75 viņas uzcītīgākie audzēkņi, cīnoties par Skolu čempiona titulu, taču šoreiz Engurniekiem nācās piekāpties Jelgavas 4. vidusskolai, kura bija ieradusies Šlokenbekā kuplākā skaitā ar 78 skolēniem (Skolu čempionātā uzvarētāju nosaka pēc dalībnieku skaita, kas pārstāv savu skolu).
 
 
Apsveicam visus sportistus un novēlam labus rezultātus nākamajos "Stirnu buks" posmos!
 
Engures Domes priekšsēdētājs Gundars Važa, Rimants Liepiņš un Sandis Čilipāns
joprojām enerģijas pilni un smaidīgi arī pēc pamatīgas lietusgāzes
 
 
Nākamais posms 8. septembrī. Nepalaid garām – "Stirnu buks" leks Gaiziņkalnā! 
Info lapa:ŠEIT! 
 
Kopvērtējums pēc notikušajiem 5 posmiem: ŠEIT! 
 
Foto: Mareks Gaļinovskis, Ģirts Freijs, Santa Sinka, Andris Jermuts
Vairāk foto atrodami ŠEIT! 

VIDEO:

<< Atpakaļ