Engures novads

Apraksts

 
Par uzņēmējdarbību Engures novadā:
VIDEO: Uzņēmējdarbība Engures novadā
 
Engures novads ir miera osta Baltijas jūras krastā ar labi attīstītu uzņēmējdarbības vidi. Lapmežciemā, Engurē, Smārdē un Ķemeru nacionālā parka teritorijā pieejamas patiesi skaistas tūrisma vietas un unikālas dabas zonas.
Viesiem ir pussimts naktsmītņu, kur  Engures novadā atpūsties, kā arī pieejamas skaistas telšu vietas un piejūras stāvlaukumi. Viens no lielākajiem novada simboliem ir Milzkalns. Ziemā, pateicoties siltumam, kas plūst no jūras, Milzkalnā ir patīkamāka gaisa temperatūra nekā citos Latvijas slēpošanas kalnos, tāpat kalnā ir vislabākais snovborda parks.
Plaši pazīstama ir nocietinātā Šlokenbekas muiža, kuras teritorijā atrodas Ceļu muzejs, bet telpās – šarmantas zāles kultūras pasākumu norisei. Vilinoša ir Valguma pasaules relaksējošā jaunatklātā baskāju taka, kas guvusi Veselības ministrijas atzinību, un apļa labirints. Gada liekākais notikums novada dzīvē ir Zvejnieksvētki, kas katru gadu jūlijā pulcē tūkstošiem viesu Lapmežciemā un Engurē. Jauniešus priecē plašas sporta iespējas - visos trīs novada pagastos ir daudzpusīgi sporta kompleksi, no kuriem visvairāk lepojamies ar grandiozo Lapmežciema sporta centru.
Par novada kvalitātēm liecina arī tas, ka daudzi sirmgalvji izvēlas pavadīt mūža nogali Raudā. Pansionāts „Rauda” ir viens no labākajiem sociālās aprūpes centriem Latvijā.  Izsens zvejniecība un lauksaimniecība novada teritorijā bijusi izplatītākā rūpala. Makšķerniekiem joprojām lielā cieņā ir zivīm bagātie Engures un Kaņiera ezeri
Lielākie uzņēmumi Engures novadā ir: vācu ceļu būves kompānija „Strabag” , zivju ražotnes cehs „Unda”,  apģērbu ražotne „M.P, socks”, saldētava FFL, degvielas uzpildes stacija MC, kā arī „Röchling Automotive”, kas ražo automobiļu detaļas VW un „Porsche” autombiļiem. 
 
Engures novadu raksturo viena no garākajām jūras robežām starp visiem Latvijas novadiem – 56 km. Šeit uz dzīvi ir apmetušies gandrīz 8000 iedzīvotāju, kam ir dota iespēja sūtīt savus bērnus izglītības iestādēs Milzkalnē, Smārdē, Lapmežciemā un Engurē, pēc tautas skaitīšanas datiem iedzīvotāju skaists Engures novadā pēdējos desmit gados ir palielinājies.
Tāpat lepojamies, ka jaunuzceltās Engures mūzikas un mākslas skolas audzēkņikatru gadu ieņem godalgotas vietas republikas konkursos. Novada kultūras dzīve ir enerģiska un sakņota gan nacionālās, gan modernās vērtībās. Īpaši principiāla ir vietējo mērošanās ar spēkiem novada čempionātos basketbolā un futbolā.
Novada teritoriju šķērso maģistrālie autoceļi Rīga – Ventspils, Jūrmala – Kolka,
 vilciena līnija Rīga – Tukums, bet gar jūru kursē starppilsētu autobusi. Darbību tuvākajā nākotnē sola uzsāk lidosta „Airport Jurmala”, kas lidlaukā investējuši vairākus miljonus latu, tostarp izbūvējot fantastisku pasažieru termināli,  plānojot sākt starptautiskus pasažieru un kravu pārvadājumus.

Laipni aicinām visus apmeklēt Engures novadu!
 
 
Engures novads
Teritorijas platība:
397,9 km2
Iedzīvotāju skaits:
7945*
Iedzīvotāju blīvums:
20,1 iedz./km2
Novada teritoriālais dalījums:
Smārdes pagasts
Engures pagasts
Lapmežciema novads
Administratīvais centrs:
Smārde
Pakalpojumu centri:
Engure (Engures pagastā)
Lapmežciems (Lapmežciema pagastā)
Reģiona nozīmes attīstības centri:
-
Novada domes deputātu skaits:
15 deputāti
*Iedzīvotāji, kas deklarējušies Engures novadā