Engures novads

FOTO: Engures novadu apmeklē Moldovas Pašvaldību asociācijas CALM delegācija29-10-2015

Trešdien, 28. oktobrī, Engures novadā pieredzes apmaiņas vizītē viesojās Moldovas Pašvaldību asociācijas CALM delegācija. Moldāvu delegāciju kopā ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvjiem uzņēma Engures novada Domes priekšsēdētājs Gundars Važa, iepazīstinot viesus ar ZS "Eglēji" ābolu audzēšanas saimniecību, M.P. "Socks" zeķu fabriku, "Airport Jūrmala" un Engures novada pašvaldības darbu.

 Ārlietu ministrija ik gadu izsludina grantu konkursu attīstības sadarbības un attīstības izglītības projektu īstenošanai sadarbībā ar Austrumu partnerības valstīm un šogad grantu 20 572 eiro apmērā saņēma arī Latvijas Pašvaldību savienība projekta „Administratīvi teritoriālās reformas un finanšu decentralizācijas sinerģija labas pārvaldības stiprināšanai Moldovā” īstenošanai.
 
Projekta ietvaros no 25.-31.oktobrim Latvijā norisinās Moldovas Pašvaldību asociācijas CALM mācību vizīte, kuras laikā Moldovas kolēģi apmeklē Latvijas Pašvaldību savienību, kā arī vairākās Latvijas pašvaldības – Kandavas, Engures, Jaunpils un Ventspils novadus.
 
CALM pārstāvji tiekas ar Finanšu ministrijas Pašvaldību finansiālās darbības uzraudzības un finansēšanas departamenta direktori Intu Komisāri un LR Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas locekli Juri Šulcu.
 
Projekta „Administratīvi teritoriālās reformas un finanšu decentralizācijas sinerģija labas pārvaldības stiprināšanai Moldovā” mērķis ir veicināt Moldovas vietējo pašvaldību reformu procesa attīstību, iepazīstinot ar Latvijas administratīvi teritoriālās reformas pieredzi un finanšu sistēmu, un Latvijā gūtās pieredzes piemērošanu Moldovā.
 
Foto: Kristaps Zaļkalns
 

<< Atpakaļ