Engures novads

FOTO: Kā Engures novada skolēni gatavojās lidot no Jūrmala "Airport" uz Tbilisi30-11-2017

28. novembrī SIA "Skyport" testēja Lidostas "Jūrmala" gatavību darbam. Lai pārbaudītu, kā funkcionē lidostas tehniskās iekārtas un pasažieru drošības kontroļu loģistika, testā tika iesaistītas Engures novada skolas - Engures vidusskola, Lapmežciema pamatskola un Smārdes pamatskola.

Lidostā tika imitēta pasažieru ceļošana uz Tbilisi. Skolēni un pedagogi saņēma biļetes lidojumam uz Gruzijas galvaspilsētu, un tālāk viss notika kā īstā ceļojumā. Pasažieri ar biļetēm stājās rindā, lai reģistrētos lidojumam, nodotu ceļojuma summas un saņemtu iekāpšanas kartes. Somas tika svērtas un pa lenti nosūtītas iekraušanai gaisa kuģī. Tika veikta pasu kontrole, tāpat bija jāveic drošības pārbaude un visiem interesentiem tika paskaidrots, kā strādā ceļojuma piederumu skeneris un kā lidostas darbinieki attēlos atpazīst lietas, ko ir aizliegts ienest gaisa kuģī. Kad visi skolēni bija veikuši drošības pārbaudes, viņi devās laukā uz lidlauka un varēja apskatīt tehniku, kas veic darbu uz lidlauka, un divas lidmašīnas.
 
Skolēniem, kuri nekad nebija lidojuši ar pasažieru lidmašīnu, šī bija iespēja iegūt priekšstatu, kā notiek ceļošana ar gaisa kuģi.
 
Šoreiz gan lidojums izpalika, taču varbūt pacelsimies spārnos nākamajā reizē... Paldies "Premia FFL" uzņēmumam, kas iepriecināja skolēnus ar saldējumu.
 
Lidostas līdzīpašnieki ir Engures novada dome (4,25%), uzņēmums “Kennard Aviation Limited” (19,99%) un SIA “Wings 4 Sky Group” (75,75%). Pagājušā gada 10. oktobrī atjaunots arī lidostas ietekmes uz vidi novērtējums. Pēc jauno īpašnieku prezentētās stratēģijas Vides pārraudzības valsts birojs secinājis, ka lidostas darbība nenodara kaitējumu videi, tāpēc lidostas darbību ir iespējams atjaunot.
 
Kristaps Zaļkalns
 
 
 

<< Atpakaļ