Engures novads

Engures novada vēlēšanu komisija informē par Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi23-04-2019

2019.gada 25.maijā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta (turpmāk –EP) vēlēšanas. Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir visiem Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Vēlētāju uzskaitei EP vēlēšanās lieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus. Katrs vēlētājs ir reģistrēts noteiktā iecirknī, kurā jābalso vēlēšanu dienā. Sākotnēji vēlētāji tiek iekļauti reģistrētajai dzīvesvietai atbilstošajā iecirknī, bet no 2019.gada 16.marta līdz 7.maijam iecirkni var mainīt. Reģistrēties balsošanai citā iecirknī būs iespējams divos veidos:
 
1. tiešsaistē – izmantojot iecirkņa maiņas e-pakalpojumu;
2. klātienē – piesakot iecirkņa maiņu jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.
 
Engures novadā darbosies četri vēlēšanu iecirkņi:
 
 
Balsošanas iespējas
EP vēlēšanu likumā ir paredzētas vairākas iespējas, kā vēlētāji var piedalīties EP vēlēšanās. Šīs iespējas ir:
- balsot savā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā – 25.maijā no pulksten 7.00 līdz 20.00;
- balsot iepriekš 22., 23. un 24.maijā, kad iecirkņi strādās dažas stundas dienā;
- balsot savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nav iespējams nobalsot iecirknī, vēlētājs ir slimnieku aprūpētājs vai atrodas apcietinājumā ieslodzījuma vietā vai īslaicīgās aizturēšanas vietā;
- balsot ārvalstīs pa pastu vai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs.  
 
Lai piedalītos balsošanas procesā, nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase vai  derīga Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID).
 
Iespējas nobalsot Vēlēšanu iecirkņos pirms vēlēšanu dienas Latvijā:
Trešdien,     22.maijā: no plkst. 17.00 - 20.00
Ceturtdien,  23.maijā: no plkst.   9.00 - 12.00
Piektdien,    24.maijā: no plkst. 10.00 - 16.00
 
Laikā no 20.maija līdz 25.maijam vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēt vēlēšanu iecirknī, un šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji var pieteikties vēlēt savā dzīves vietā. Šādā gadījumā ir jāuzraksta iesniegums vēlēšanu komisijai un jānogādā tas tuvākajā vēlēšanu iecirknī līdz 25.maija plkst.12.00. Iesniegumu vēlēšanu iecirknī drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona – rads, draugs, pastnieks, sociālās aprūpes darbinieks vai kaimiņš. 
 
Partiju priekšvēlēšanu programmas, deputātu kandidāti Ar partiju priekšvēlēšanu programmām un deputātu kandidātiem EP vēlēšanām ikviens var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļa vietnē www.cvk.lv vai vēlēšanu iecirkņos piecas dienas pirms noteiktā vēlēšanu datuma – sākot ar 2019. gada 20. maiju
 
Plašāka informācija par EP vēlēšanu norisi – Centrālās vēlēšanu komisijas interneta vietnē: www.cvk.lv. Uzziņu tālrunis par Eiropas Parlamenta vēlēšanām - 67049999 (darba dienās no pl.8.00 - 20.00)
 
Engures novada vēlēšanu komisijas
priekšsēdētāja Agnese Ozola
 
 

<< Atpakaļ